ISTA Szkoła Tańca Irlandzkiego
ISTA Feis in Cracow 2008
ISTA Feis in Cracow 2008
instruktorzy

Na stałe pracuje dla nas kilka instruktorek tańca irlandzkiego, współpracujemy również z innymi doświadczonymi tancerzami i instruktorami prowadzącymi dla nas warsztaty lub letnie szkoły, w tym także z nauczycielami z zagranicy. Jesteśmy pierwszą szkołą w Polsce zarejestrowaną w Komisji Tańca Irlandzkiego (An Coimisiun Le Rinci Gaelacha), największej światowej organizacji skupiającej nauczycieli tańca irlandzkiego z siedzibą w Dublinie. Nasza instruktorka Anna Tillak - jest jedynym nauczycielem i sędzią w Polsce posiadającym tytuł ADCRG - Certyfikat nauczycielski i sędziowski Komisji Tańca Irlandzkiego (An Coimisiun Le Rinci Gaelacha). Wszyscy nasi instruktorzy przez cały czas podnoszą swoje kwalifikacje i uczestniczą w zajęciach i warsztatach z doświadczonymi nauczycielami z zagranicy.

Anna Tillak ADCRG

Trójmiasto/Warszawa

Pierwszy w Polsce nauczyciel i sędzia tańca irlandzkiego z certyfikatem TCRG oraz ADCRG - Komisji Tańca Irlandzkiego (An Coimisiun Le Rinci Gaelacha). Wieloletnia uczennica Mary McElroy ADCRG z Dublina. Tancerka i choreograf, brała udział w wielu projektach i show tanecznych (m.in. Flames of the Dance, Heart of Ireland, Elphin, Dublin Dancers) koncertując w Polsce a także m. in. w Niemczech, Holandii, Szwecji, Rumunii, Czechach i Francji. Instruktorka nowoczesnego stylu tańca irlandzkiego, łączącego tradycję z nowoczesną aranżacją i wpływami innych form tańca. Jest wykwalifikowanym i doświadczonym pedagogiem, od 10 lat prowadzi Szkołę Tańca Irlandzkiego ISTA organizując regularne zajęcia taneczne i warsztaty w kraju i za granicą. Z sukcesem wystawia w swoich uczniów w międzynarodowych zawodach, w tym w mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata.

Marta Sętowska

Warszawa

Tancerka zespołu Reelandia z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Swoje pierwsze taneczne irlandzkie kroki stawiała kilkanaście lat temu w zespole Etiuda w Puławach, na warsztatach z Anną Tillak. Doskonały pedagog, specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Medalistka Mistrzostw Świata w Tańcu Irlandzkim (2017r., Dublin)

Kiedyś w ISTA:

Marta Sikora Conditional TCRG

Warszawa/Dublin

Tancerka warszawskiej grupy Setanta (w latach 2002-2008), organizatorka wielu imprez i warsztatów tanecznych oraz autorka polskiego serwisu poświęconego tańcowi irlandzkiemu Crosaire, istniejącego od 2000 r. W 2004 r. zdała egzamin i otrzymała uprawnienia nauczycielskie Conditional TCRG An Coimisiun Le Rinci Gaelacha. Obecnie mieszka w Dublinie.

Marta Guzy

Kraków/Bruksela

Tancerka i instruktorka tańca irlandzkiego i szkockiego, założycielka szkoły ISTA w Krakowie, organizatorka wielu dużych imprez tanecznych, takich jak letnia szkoła Celtyckie Lato lub przegląd taneczny Scena Otwarta. Tańczyła również w krakowskim zespole Comhlan. Obecnie mieszka w Brukseli.

Małgorzata Mielcarek Conditional TCRG

Trójmiasto

Tancerka zespołu Elphin i instruktorka ISTA w Gdańsku. W 2005 r. zdała egzamin i otrzymała uprawnienia nauczycielskie Conditional TCRG An Coimisiun Le Rinci Gaelacha.

do góry